Kontaktujte nás: +420 602 524 480

Otevření nového MBST® centra v Brně – rozhovor MUDr. Miroslav Jaro

Pane Jaro, v těchto dnech otevíráte v Brně nové zařízení, jehož cílem je pomoci lidem s postižením pohybového a podpůrného aparátu. 

Ano je to tak. Ve světě se objevila naprosto unikátní metoda ošetření artrózy, osteoporózy, sportovních úrazů a jiných poškození při nehodách, metabolických onemocnění kostí, ale i např. růstových poruch skeletu u dětí.

Potenciálních pacientů s postižením pohybového aparátu, kterým bychom mohli pomoci, je u nás mnoho. Uvědomme si, že přibližně 80% populace nad 50 let věku má artrózu kloubů vysokého stupně, to je asi 2,5 milionu lidí jen v České republice.

Další hrozbou je osteoporóza, lidově nazývaná řídnutí nebo odvápnění kostí, která se vyskytuje téměř u každé čtvrté ženy v menopauze a ve věku nad 75 let má 50 % žen některý z příznaků manifestované osteoporózy. Průvodními znaky onemocnění jsou bolesti v kostech, deformace páteře a zvýšený sklon k patologickým  zlomeni-nám obratlových těl a například krčku stehenní kosti.

Představte několika větami přístroje MBST®.

Všichni známe v současnosti nejdokonalejší diagnostické přístroje MRI (NMR), fungující na principu magnetické rezonance. Na stejném principu pracují i terapeutické systémy MBST®, používají ovšem zcela jiné parametry. První přístroje byly vyrobeny v Německu, jejich vývoj probíhal od roku 1996 a do klinické praxe byly uvedeny v roce 2002. První generací byly tzv. uzavřené systémy, potom v roce 2003 byl uveden MBST® OsteoSystem k ošetření osteoporózy a od roku 2008 jsou používány nejvyspělejší otevřené systémy MBST® OpenSystem 700 a MBST® OpenSystem350. Celá řada byla doplněna přenosnými přístroji MBST® ProMobil.

Prostřednictvím individuálně sestavených programů dosáhneme v krátkém čase nastartování regeneračních procesů v postižených tkáních při současném postupném snížení až odstranění bolesti. To vše přirozenou stimulací látkové výměny v našem těle.
Ošetření touto metodou bylo vědecky zdokumentováno na více než 4500 studiích.

Komu mohou přístroje pomoci?

Téměř každému z nás, kdo má problémy s pohybovým, nebo podpůrným aparátem. Budou to určitě senioři, kteří dnes žijí aktivněji, budou to ženy, které často trpí odvápněním organismu se všemi jeho důsledky, ale mohou to být i sportovci, kteří žádají zkrácení a zefektivnění obvyklé doby léčení po úrazech. Pomoci můžeme i dětem, trpícím různými růstovými obtížemi.

MBST® terapii uvítá také třeba ten, kdo chce omezit nadměrnou konzumaci léků proti bolesti, mít méně absencí v zaměstnání, ale i ten, komu hrozí výměna kloubu  za kloub umělý. Není tajemstvím, že každá náhrada má svoji omezenou životnost.

Proč jste se rozhodl, přivézt MBST® přístroje z Německa právě do Brna?

Protože to dosud nikdo neudělal… Teď ale vážně. Mnoho let jsem se věnoval léčbě pohybového aparátu. Před nedávnem jsem se v Německu ve firmě MedTec Medizintechnik podrobně seznámil s metodou a přístroji MBST® -Kernspin rezonanční terapie. Jsem přesvědčený o tom, že se jedná o jediné zařízení svého druhu, celosvětově patentované a certifikované jako lékařský přístroj. Neznám žádnou jinou neinvazivní metodu s tak prokazatelnými výsledky a to vědecky i statisticky doloženými, navíc bezbolestnou a bez nežádoucích vedlejších účinků.

Od kdy se budou moci zájemci o vstupní konzultaci objednávat a co vše k tomu potřebují?

Zájemci nás mohou kontaktovat e-mailem, nebo telefonicky. Postupně budou zodpovězeny všechny dotazy. MBST® terapie je u nás zcela nová a proto pravděpodobně i málo známá metoda. Jsme připraveni poskytnout veškeré informace, konzultace i vědecké studie, to platí samozřejmě i pro lékaře. Zájemce seznámíme s indikacemi, kontraindikacemi, rovněž s plánem a průběhem vlastního ošetření. Pro každého indikovaného pacienta sestavíme individuální terapeutický plán a dohodneme termíny ošetření.

MBST® přístroje včetně celého výzkumu a patentů jsou velmi nákladnou terapeutickou metodou. MBST® ošetření není v současnosti hrazeno zdravotními pojišťovnami. Po omezenou dobu budou vstupní konzultace, vyšetření a kontroly bezplatné.

Pane doktore, děkuji Vám za velmi zajímavé informace.