Kontaktujte nás: +420 602 524 480

Osteoporóza

Zdravá kost Osteoporotická kost
Zdravá kost Osteoporotická kost

Osteoporóza je hovorově známa jako řídnutí kostí. Projevuje se úbytkem kostní hmoty a poklesem kostní hustoty. V důsledku toho může být snížena stabilita skeletu a zvyšuje se riziko zlomenin. Osteoporóza postihuje nejčastěji ženy po menopauze. Může vznikat i v důsledku podvýživy, nedostatku tělesné aktivity, rovněž genetické faktory jsou uváděny jako jedna z možných příčin onemocnění osteoporózou.

Terapie Osteoporózy
K terapii osteoporózy vám může váš praktický nebo odborný lékař nabídnout ošetření metodou MBST®.

Terapie MBST® může být doporučena i u dalších metabolických poruch kostí. Při použití této metody se bude jednat o 9 nebo 10 sezení, přičemž každé trvá jednu hodinu. Ošetření se provádí vleže.

Při MBST®  terapii se nejedná o operaci nebo jiný zákrok s použitím injekčních stříkaček, není nutná žádná anestezie. Od zavedení terapie před více než 14 lety nebyly zaznamenány žádné nežádoucí účinky.

Mějte prosím na paměti: o tom, zda u vás přichází ošetření Osteoporózy nebo Metabolické poruchy kostí metodou MBST® do úvahy, může výslovně rozhodnout jen váš obvodní nebo odborný lékař. Dokáže posoudit, zda je ve vašem případě možná kombinace s jinými postupy.

Ošetření MBST