Kontaktujte nás: +420 602 524 480

Artróza

Artróza / Poškození chrupavky

Artróza vzniká v důsledku zvýšeného opotřebení kloubní chrupavky. To se může vyvinout v průběhu mnoha let a dlouho zůstává bez povšimnutí.
Příčiny artrózy mohou být různorodé. Opotřebení kloubu může být způsobeno přetížením nebo nesprávným postavením, jako jsou například takzvané nohy do X nebo do O a obezita. Ale také poranění nebo dědičné faktory mohou vést k artróze.

Nejnovější možnosti terapie artrózy

K ošetření artrózy vám lékař může nabídnout MBST®  terapii. Pokud vzhledem k vašemu klinickému obrazu přichází toto ošetření artrózy do úvahy, navrhne lékař počet potřebných relací.Terapie probíhá v po sobě následujících dnech a trvá pokaždé jednu hodinu. Podle toho, který kloub je postižen, může být ošetření provedeno vsedě nebo vleže. Při aplikaci MBST®  terapie se neužívají žádné injekční stříkačky, není nutná anestezie, nejedná se o žádnou operaci.
Mějte prosím na paměti:  o tom zda ve vašem případě přichází ošetření artrózy metodou MBST® do úvahy, může výslovně rozhodnout jen váš lékař. Může rovněž posoudit, zda je ve vašem případě vhodná kombinace s jinými postupy.

Pro koho tato terapie vhodná není, můžete najít zde.
Žádné nežádoucí vedlejší účinky nebyly zaznamenány od zavedení terapie před více než 14 lety.

Příklad MBST® ošetření kolenního kloubu

MBST® ošetření kolenního kloubu

S ohledem na individuální a důkladné lékařské vyšetření a doporučení je aplikace MBST® -Kernspin rezonanční terapie možná v těchto oblastech:

Klouby:

  • Kyčelní a kolenní klouby
  • Klouby ruky a prstů
  • Ramenní a loketní klouby
  • Klouby nohy a kotníku
  • Klouby obratlů celé páteře